Regulamin sesji zdjęciowych – Ula Sowińska

1.Każdy Klient przed sesją otrzymuje link do poniższego regulaminu.Decyzja o skorzystaniu z  usług  fotografa jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.

2. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących informacji oraz realizacji usług. Przekazywane Fotografowi dane są przetwarzane tylko i wyłącznie w ramach wykonywanej usługi.

3. Termin sesji oraz jej szczegóły są ustalane indywidualnie. Podstawą rezerwacji terminu sesji jest wpłata zadatku w wysokości 150 zł na konto bankowe. 

Dane do przelewu : Urszula Sowińska 48 1140 2004 0000 3302 3811 4370 . W razie braku zadatku termin jest automatycznie, bez informacji anulowany i wraca do puli terminów dostępnych dla innych.

4. Na sesje należy przygotować się wg zaleceń Fotografa. Fotograf zastrzega sobie, że na efekt końcowy zdjęć ma również wpływ przygotowanie Klienta do sesji.

5. Na sesję zdjęciową należy przyjść punktualnie. W przypadku spóźnienia lub niemożliwości dotarcia należy uprzedzić Fotografa o zaistniałej sytuacji przynajmniej 30 minut przed umówioną godziną sesji.

6. W przypadku sesji plenerowych istnieje możliwość przeniesienia terminu zdjęć jeden raz ze względu na pogodę . Sesja odwoływana jest na godzinę przed ustalonym terminem w przypadku porywistego deszczu, wiatru bądź burzy. Ciemne chmury nie są powodem do odwołania zdjęć. W przypadku choroby również uzgadniamy nowy termin.

7. Wynagrodzenie za sesję zdjęciową należy uiścić w dniu sesji gotówką lub przelewem do dnia sesji. Nie wysyłam plików do czasu otrzymania pełnej kwoty wynagrodzenia.

8. Fotograf polegając na swoim zmyśle estetyki dokona selekcji zdjęć według własnego uznania oraz samodzielnie zdecyduje, które zostaną poddane autorskiej obróbce.

9. Klient zobowiązany jest z zapoznaniem się z portfolio Fotografa, jego stylem obróbki i pracy. Klient nie może oczekiwać od Fotografa wykonania dzieła niezgodnego z jego poczuciem estetyki oraz niezgodnego z charakterystycznym dla Fotografa stylem w tym z kolorystyką, kontrastem, kadrowaniem. 

10. Jestem fotografem a nie grafikiem, a co za tym idzie, nie przerabiam sylwetek, nie odchudzam, nie przeklejam min, oczu i innych części ciała. Modyfikacje wyglądu dotyczą tylko i wyłącznie usunięcia pojedynczych wyprysków, drobnych siniaków, skaleczeń, które nie są trwałe. Nie podejmuję się retuszu całej skóry, wygładzania twarzy bądź zmiany sylwetki.

11. Fotograf ma 30 dni roboczych na przesłanie gotowych zdjęć. Otrzymacie link do serwisu z galerią obrobionych zdjęć. Za jego pośrednictwem wybieracie ujęcia w ilości zgodnej z wybranym pakietem. Nie ma możliwości zmiany pakietu po sesji.

12. Galeria służy do podglądu oraz wyboru ujęć w pakiecie. Po dokonaniu wyboru, opłaceniu dodatkowych zdjęć /odbitek zostaje włączona możliwość pobrania plików elektronicznych. Wybór ujęć należy odesłać w ciągu 30 dni od otrzymania galerii, po tym czasie galeria wygasa i za jej ponowne wgranie należy dodatkowo zapłacić. Odbitki są do odbioru / wysłane do 21 dni od daty wyboru ujęć w pakiecie.

13. Obrobione zdjęcia otrzymują Państwo w ilości podanej w wybranym pakiecie. Każde dodatkowe ujęcie jest płatne.

14. Nie oddaję nieobrobionych zdjęć. Nie ma możliwości wykupienia nieobrobionych zdjęć. Nie udostępniam surowych plików RAW.

14. Pliki od dnia wyboru przechowuję pół roku. Po tym czasie są usuwane z moich dysków i nie ma możliwości ich odzyskania.

15. Fotograf nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie wydruki – odbitki w innych laboratoriach fotograficznych, z którymi nie współpracuje, a które mogą niekorzystnie wpływać na jakość ostateczną zdjęć. Wszelkie wydruki należy porównać z tymi które Klient otrzymuje od fotografa.

16. Produkt końcowy można odebrać osobiście lub skorzystać z opcji wysyłki. Opcja wysyłki to koszt 15 zł – wysyłka Paczkomatem InPost lub Pocztą Polską.

17. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu czy social mediach, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – (zdjęcia, fotoksiażki, fotoalbumy, fotoobrazy, ulotki, wizytówki, banery itp. ) Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę / nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany.

Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. 

Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta.

18. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać itp.

19. Nie zgadzam się na kadrowanie zdjęć, nakładanie filtrów na Instagramie oraz jakiekolwiek modyfikacje dotyczące ostatecznego wyglądu wykonanej przeze mnie fotografii – to ja posiadam prawa autorskie.

20. Wykorzystanie zdjęć do celów komercyjnych, takich jak reklamowanie, promowanie, działania marketingowe własnych usług i opakowania jakiegokolwiek produktu, sprzedaży itp. wymaga mojej uprzedniej pisemnej zgody.

21. Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błoto, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami, muszkami leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czerwoną czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach, lasach czy świecie z betonu obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.

22. Przygotowanie strojów na sesje leży po stronie Klienta. Na sesje rodzinne polecam postawić na minimalizm. Warto też dopasować styl i kolorystykę ubrań do klimatu miejsca, w którym będzie wykonana sesja. Aparat nie lubi krzykliwych, neonowych barw. Stonowana, neutralna paleta  zdecydowanie lepiej sprawdzi się w plenerze, z dużym nasyceniem w zieleniach i brązach. Z doświadczenia wiem, że im bardziej stonowane kolory, tym lepiej.  Inspiracje kolorystyczne można znaleźć na przykład tu:

stroje na sesję

Najlepiej posiadać ze 2 stylizacje, aby w razie czego zmienić i szybko się przebrać. W przypadku wątpliwości zawsze można skonsultować wybór ze mną.

23. W miejscach plenerowych, opłatę za wejście, bilet wstępu i koszt wykonywania sesji na przykład w okolicy jakiegoś pałacu ponosi Klient.